• Cestujeme po Slovensku - spoznávame hrady

    Cestujeme po Slovensku - spoznávame hrady

    V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti sme realizovali akciu s názvom Cestujeme po Slovensku – spoznávame hrady. Zoznámili sme sa s našimi najkrajšími hradmi, zistili, ako na nich žili ľudia,  čo bola napríklad ľadovňa, cisterna alebo tajná chodba. Žiaci mali pripravené množstvo aktivít na rozvoj pozornosti, čitateľských schopností a pamäte. Pracovali veľmi svedomito a ich výsledky si môžete pozrieť na fotografiách. Kreatívni žiaci nakreslili hrady a v rámci geometrie si tiež vytvorili svoju kráľovnú a kráľa.

  • Čítanie a iné adventné aktivity

    Čítanie a iné adventné aktivity

    Advent je jedno z najkrajších období v roku – je plné zvykov a tradícií, nádeje, očakávania a radosti. Magické čaro tohto obdobia umocňujú aj krátke dni a dlhé zimné večery. Všetci sa tešíme domov, do príjemne vyhriatych príbytkov a viac ako inokedy máme čas venovať sa svojim záľubám.

    Hoci súčasná doba ponúka množstvo príležitostí na rozptýlenie, stále je tu starý verný priateľ človeka – kniha. Aj v našej VIII. VP sa pravidelne venujeme čítaniu a nebolo tomu inak ani v adventnom období. Zo školskej knižnice sme si vypožičali knižky so zimnou a vianočnou tematikou, vytvorili sme si príjemnú atmosféru a spoločne sme sa zahĺbili do pútavých príbehov. Čítali sme si z knižiek: Veselé Vianoce, Moja najkrajšia vianočná knižka a vianočné rozprávky Snehový Hektor a Uzimená nočná košieľka -  od slovenských autorov Kristy Bendovej a Daniela Heviera. Deti knižné príbehy zaujali a v čítaní sme sa všetci vystriedali. Milým prekvapením bolo, že po prečítaní živo diskutovali, komentovali dej, vedeli odpovedať na otázky a čítanému textu porozumeli. V rámci celonárodného projektu „Celé Slovensko číta deťom v čase adventnom“ sme si vypočuli audiorozprávky, ktoré  deťom čítali známe osobnosti nášho kultúrneho života.

    Spoločne sme si tiež pripomenuli zvyky a tradície, ktoré sa viažu k adventnému obdobiu a k najkrajším sviatkom roka – Vianociam. Deti riešili hravé zimné úlohy – kreslili, počítali, pozreli si peknú prezentáciu a atmosféru v triede nám spríjemňovali vianočné koledy. Týždeň sme si spestrili vytváraním vianočných gúľ, kde každý napísal Ježiškovi svoje najväčšie prianie.

    Posledný týždeň pred odchodom na zimné prázdniny v našej VIII. VP sa vydaril a všetci sa už tešíme na  Vianoce strávené v kruhu najbližších. A samozrejme na to, že v novom roku sa všetci stretneme v plnom zdraví v našej škole.

  • Mikuláš

    Mikuláš

    December je mesiac, ktorý je plný  očakávania, mágie, radosti a rozžiarených detských očí. No aj my dospelí sa na toto krásne obdobie roka vždy tešíme a na chvíľu sa vraciame do detstva.

    Prvým poslom radosti je tradične Mikuláš, ktorý každoročne nasadne do svojich zázračných saní, aby potešil deti na celom svete. Lockdown sem - lockdown tam, uja Mikuláša nezastavilo nič a svoje milé povinnosti si splnil aj tento rok. Nezabudol ani na deti v našej škole. Bol trošku smutný, že sa s nimi nemohol stretnúť osobne, ale aj on musí rešpektovať prísne hygienické opatrenia.

    V noci na 6. decembra zavítal aj do VIII. VP, čo sme s radosťou zistili ráno – po príchode do školy. Mikuláš nám zanechal v triede balíčky plné sladkostí a ovocia pre všetky deti. Odmenil ich tým za ich usilovnosť, pracovitosť, poslušnosť a vzornú dochádzku. Kto mal niečo „na rováši“, s obavami čakal, či nájde v balíčku aj cibuľu, cesnak alebo uhlie. Ale nič také sa nestalo, lebo ujo Mikuláš je láskavý, drobné nezbednosti prepáči a vždy dáva druhú šancu.

    Ako vidno na fotografiách – deti mali z balíčkov veľkú radosť a dôkladne preskúmali ich obsah. Potom vytvorili pre Mikuláša pekný pozdrav a poďakovanie, ktoré mu dali do okna, kde si ho určite nájde a zarecitovali mu básničky. Že či to počul? Tak to je viac než isté!  Veď kto stihne obdarovať za jednu noc všetky deti na svete, ten má zázračné schopnosti. Milý ujo Mikuláš, ďakujeme za bohatú nádielku a všetci dúfame, že na budúci rok sa stretneme zoči - voči.

  • Červené stužky 2021

    Červené stužky 2021

    Červené stužky sú symbolom a názvom kampane boja proti AIDS. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.

     

    A Aktuálny problém?
         I Individuálny problém?
    D Dlhodobý problém?
        S Spoločenský problém?

    Červená stužka symbolizuje solidaritu v boji proti chorobe AIDS. Stužku navrhli členovia dobročinnej organizácie Visual AIDS v New Yorku v roku 1991 ako spomienku na tých, ktorí už tejto chorobe podľahli. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Červené stužky odporúčame nosiť v čase od 25.novembra 2021 do 1.decembra 2021.

     

    Naša škola sa v tomto roku zapojila do 15. ročníka kampane červené stužky, súčasťou ktorej bola Celoslovenská výtvarná súťaž Červené stužky 2021. Témou súťaže bolo                        “Logo pre Červené stužky“. V kategórii ŠZŠ sa súťaže zúčastnili traja naši žiaci, z ktorých umiestnenie získala Vaneska Vyšňovská z IX.A triedy. Umiestnila sa na druhom mieste. Gratulujeme!

    Ďalšou aktivitou v rámci kampane je výroba a nosenie červenej stužky. Počas pracovného vyučovania alebo výtvarnej výchovy žiaci tvorili z červeného papiera stužky, ktoré potom nosili prichytené na tričkách.

  • Tekvicová slávnosť

    Tekvicová slávnosť

    Jeseň prináša kopec farieb a príjemnej zábavy spojenej so získavaním zručností  a nových vedomostí. Ponúka vychádzky spojené s pozorovaním zmien v prírode, zber gaštanov, farebných listov, hru a zábavu. Čaro jesene  vedia oceniť aj naše deti, ktorým prináša radosť spoznávanie jesenných plodov, rozvíja ich tvorivé myslenie a prispieva ku kladnému vzťahu k životnému prostrediu. Tekvicovú slávnosť organizujeme na ŠI každoročne. Súťaž vo vyrezávaní tekvíc do podoby rôznych strašidiel a masiek prináša deťom obrovskú radosť. A tak dúfame, že tekvice  potešili všetky deti a pani učiteľky prichádzajúce každodenne do školy. No a po práci prichádza sladká odmena – ochutnali sme pánsku tekvicu na pečenie.

  • Domček pre ježkov

    Domček pre ježkov

    Jež je skutočne účinný, denne dokáže pojesť hmyz rovnajúci sa polovici jeho hmotnosti. A práve na jeseň sa snaží vykŕmiť na zimný spánok. Buďte mu preto nápomocní.“

    Aj tento rok sme sa zapojili v Našej škole do projektu domček pre Ježka. Prichádza najrizikovejšie obdobie v živote ježka a to je zima. Aby mohol úspešne prezimovať, potrebuje si pred príchodom zimy vytvoriť dostatočnú zásobu tuku, z ktorej bude čerpať energiu. Dôležité je, aby ho v zimnom brlôžku počas spánku nikto nevyrušoval, lebo to mu odoberá veľa energie. Popadané lístie, hromady konárikov a dreva to sú miesta, kde sa jež zdržiava.  A práve také zimovisko hľadá ježko. Ježkovia si na zimu hľadajú teplé a chránené miesto. My sme vytvorili zimné hniezda pre ježka z konárov nazbieraných na školskom dvore a veľkej kopy lístia. Práca nám išla od ruky a pri srdci nás hrial pocit z dobre vykonanej práce a radosť z toho, že pomôžeme malému nevinnému užitočnému stvoreniu.

    Čo ste o ježkovi nevedeli

    • pri ohrození sa zmotá do klbka a necháva si len malý priestor na dýchanie
    • ježko je ťažký introvert, najradšej blúdi po nociach sám a nevyžaduje žiadnu spoločnosť
    • prevažnú časť dňa ježko prespí, aktívny býva od zotmenia do pol noci
    • ježkom nikdy nesmieme ponúknuť kravské mlieko, laktózu nedokážu stráviť
    • ježko využíva najviac čuch a sluch, pri zacítení niečoho pre neho lákavého vylučuje spomedzi pichliačov špeciálnu tekutinu podobnú slinám, ktorá nie je dodnes podrobne preskúmaná
    • mláďatká ježkov sa rodia bez pichliačov, tie im však začínajú rásť už po niekoľkých hodinách
    • ježkovia sú najväčší pomocníci pri udržiavaní prírodnej rovnováhy v záhrade
    • telo ježka chráni 5000 - 7000 ostrých pichliačov, ktoré sa neustále obmieňajú podobne ako naše vlasy
    • ježko je mäsožravec pokojne zabije aj myš, nepozorného potkana, ale aj hada,ale hlavne sa živý hlavne hmyzom- červy a dážďovky
  • Svetový deň boja proti AIDS

    Svetový deň boja proti AIDS

    1.december bol v roku 1988 vyhlásený za Svetový deň boja proti HIV a AIDS. Ide o medzinárodne uznávaný deň, kedy  milióny ľudí na celom svete upriamia svoju pozornosť na toto nevyliečiteľné ochorenie.

    V tento deň sa konajú rôzne aktivity odborníkov a širokej verejnosti, ktoré sú zamerané na informovanie o tejto chorobe a predovšetkým o možnostiach prevencie. Celosvetovým symbolom tohto dňa je červená stužka.   

    Aj v VIII. VP sme si pripomenuli tento deň a žiakom sme primeraným spôsobom priblížili jeho význam a poslanie. Pripnutím červenej stužky sme vyjadrili solidaritu s ľuďmi, ktorí trpia touto zákernou chorobou.

  • Miláčik

    Miláčik

    Pre chuť, aj zábavu. Aj v tomto roku Levická  mliekáreň a.s. vyhlásila výtvarnú súťaž pre deti: „ Vychutnaj si Miláčika, zbieraj vrchnáky, zakomponuj ho do svojho výtvoru a vyhraj.“ Do spotrebiteľskej súťaže sme sa zapojili aj na školskom internáte. Z nazbieraných vrchnákov – diely stavebnice z produktu Miláčik A.Stojka zakomponoval do výtvarného diela  a podľa vlastnej fantázie poskladal robotov, dokreslil ich do  sveta vesmíru. Držíme mu všetci palce.

  • Jesenné upratovanie

    Jesenné upratovanie

    Príroda je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Zem je naša existencia. Kdekoľvek žijeme- vo väčších či menších mestách, na vidieku či v divočine obklopujú nás rastliny , živočíchy a preto je dôležité aby sme sa starali a vzájomne si pomáhali. Tak ako každoročne súčasťou aktivít v ŠI je aj starostlivosť o externé prostredie ako aj jeho skrášľovanie. Pripravili sme si pracovné náradie – metly, lopaty, fúrik a dali sme sa do toho. Jesenného pestrofarebného lístia bolo neúrekom. Rozobrali sme staré paletové lavice a nezabudli sme ani na kvetinové záhony. Deti pozbierali popadané konáre, ostatný vytrhávali burinu a pozametali chodníky. Všetci sa aktívne zapájali za čo boli pochválení  a nechýbala ani sladká odmena.

  • Výstava ...... v objatí prírody

    Výstava ...... v objatí prírody

    So žiakmi V. A a VII.A sme sa boli pozrieť na výstave výtvarných prác Ivety Kormanovej v CK Junior. Ide o slovenskú maliarku, ktorá aktuálne chystá obrazy pre Institute Atelje Art Murn International (Crystal Palace, BTC City Ljubljana). Maľuje klasicky, olejovými farbami, na rôzne povrchy. Okrem plátna aj na drevo, sklo, či priamo na steny. Jej doménou a najobľúbenejším motívom sú krajinky. Dnes autorka žije a tvorí vo Veľkom Ďuri, kde sa venuje aj detským nadšencom výtvarného umenia. Výstava žiakov veľmi inšpirovala a boli nadšení z jej tvorby. 

  • Deň tolerancie

    Deň tolerancie

    Dňa 16.novembra si žiaci 5.-9.ročníka pripomenuli „Medzinárodný deň tolerancie“. Myšlienkou akcie bolo uvedomenie si, že každý z nás je jedinečný, má svoju hodnotu a môže obohatiť ostatných. Žiaci pozitívne vnímali jednotlivé aktivity a aktívne sa do nich zapojili.

  • Európsky týždeň boja proti drogám

    Európsky týždeň boja proti drogám

    Európsky týždeň boja proti drogám pripadá každoročne na tretí novembrový týždeň. Cieľom tohtoročných aktivít je zdôrazniť význam prevencie v boji proti zneužívaniu drog a zvýšiť povedomie ľudí o legálnych a nelegálnych drogách.

    Aj žiaci VIII. VP sa celý týždeň venovali tejto dôležitej téme a absolvovali množstvo zaujímavých aktivít – pozreli si pútavé prezentácie a náučné videá o tom, aký devastačný vplyv má užívanie drog na život človeka. Počúvali pesničky, pozreli si rozprávku, vyfarbili maľovanky a vedomosti si overili vypracovaním zadaných úloh. Žiakov tiež zaujali scénky, v ktorých si mohli vyskúšať konkrétne modelové situácie – ako sa majú zachovať, ak im niekto drogu ponúkne, akým spôsobom ju odmietnuť, ako správne reagovať a na koho sa majú v danej situácii obrátiť.

    Celý týždeň sme zdôrazňovali nevyhnutnosť prevencie – ako povedať „nie“ droge. Lebo aj v tomto prípade platí, že lepšie je problémom predchádzať, ako ich následne riešiť. Pripomenuli sme tiež preferovanie zdravého životného štýlu – pestrej plnohodnotnej stravy, športovania a zmysluplného trávenia voľného času, v ktorom drogy rozhodne nemajú miesto.

  • Jesenná výzdoba

    Jesenná výzdoba

    V ŠKD na Požiarnickej ulici deti tvorili z lístia pekné obrázky, tváričky a vytvorili aj Hallowenskú tekvicu. Tekvicu vyrábali maľovaním, po zaschnutí farby do nej vyškrabávali rôzne tvary a nakoniec ju dozdobili listami. Vznikli tým pekné jesenné ozdoby do našich priestorov. 

  • Komunikujme spolu

    Komunikujme spolu

    Sme veľmi radi, že vďaka Nadácii ZSE  sa nám podarilo uskutočniť projekt „Komunikujme spolu“ (v hodnote 2500 €). Projekt je zameraný na žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou s mentálnym postihnutím, viacnásobným postihnutím a pre žiakov s autizmom. V rámci projektu bola zakúpená licencia na programy Fono2 a Fono3, ktoré obsahujú aplikácie, napomáhajúce rozvíjať motoriku artikulačných orgánov žiakov. Súčasťou projektu bola aj účasť pedagógov na seminári „Zavádzanie AAK do inštitúcie“. Na seminári sme získali informácie o komunikačnej tabuľke, akú základnú slovnú zásobu obsahuje, ako sa používa a slúži deťom. Vzhľadom na individuálne možnosti a schopnosti je potrebné poznať rôzne alternatívy AAK, aby sme žiakom ponúkli práve tie, ktoré zvládnu a pomôžu im komunikovať s okolím.

    Ďakujeme

  • Detský čin roka

    Detský čin roka

    V tomto roku prebieha už 21. ročník tohto unikátneho projektu, ktorý sa organizuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a prezidentky pani Zuzany Čaputovej.

    Projekt motivuje ku konaniu dobrých skutkov a pomáha deťom zorientovať sa v životných hodnotách. Témy skutočných príbehov sú rôzne - hodnota ľudského života, zdravie a choroba, vzájomná pomoc - v rodine, priateľom i cudzím ľuďom, ochrana prírody, zodpovednosť, spolupráca, nezištnosť, spolupatričnosť...

    V októbri a novembri prebieha celonárodné hlasovanie, do ktorého sa môžu zapojiť žiaci základných škôl, špeciálnych základných škôl a prímy až kvarty osemročných gymnázií. Deti si čítajú z brožúry Detský čin roka 2021 a oboznamujú sa s nominovanými príbehmi, ktoré zažili ich rovesníci. V každej kategórii môžu prideliť svoj hlas tomu skutku, ktorý ich najviac zaujal. Aj žiaci z VIII. VP sa s nadšením zapojili do hlasovania a na hodinách slovenského jazyka si postupne prečítali všetky príbehy. O emócie nebola núdza a vybrať ten „naj“ detský čin bolo veru poriadne ťažké. Nakoniec však hlasy boli pridelené a hlasovací lístok sme odoslali.

    V decembri prebehne vyhodnotenie hlasovania a skutok, ktorý získa vo svojej kategórii najväčšiu podporu, bude vyhlásený za Detský čin roka 2021. Sme radi, že sme mali možnosť prečítať si príbehy, zapojiť sa do hlasovania a podporiť hrdinov jednotlivých mimoriadnych činov. Ich skutky sú pre nás príkladom a motiváciou v každodennom živote.

  • Šípky

    Šípky

    V mesiaci október sme na ŠI odštartovali II. ročník súťaženia v hode šípkami. ŠI disponuje dvomi druhmi  šípok, jeden s plastovým  a druhý  s magnetickým hrotom.  Pri výbere hracieho priestoru sme vôbec nešetrili a preto sme súťažili takmer všade. Keď bol pripravený terč na stene, mohli sme prejsť k samotnej hre. Postoj a štýl nebol  jednotný. Dohodli sme sa, že každý zo súťažiacich si ho môže prispôsobiť svojim potrebám. Nepísaným pravidlom je, že noha, ktorou stojíme na čiare je identická s rukou, ktorou hádžeme. Hádzali sme troma šípkami, avšak každou šípkou zvlášť. Séria týchto troch hodov  je jedným kolom. Kolá sa opakujú, dokým  niektorý z hráčov  nesplní podmienky hry a tým  vyhrá. Jedna takáto hra sa nazýva leg. Zápas môže tvoriť jeden i viac legov.  Víťazom  sa v tomto školskom roku v hode šípkami  stal   A.Stojka.

    A náš odkaz pre všetkých, ktorí  by si to chceli vyskúšať je:

    “ Ak chcete dosiahnuť  úspech v šípkovom  športe, je nevyhnutný tréning. Ale i bez intenzívneho tréningu sa môžete touto hrou skvelo pobaviť.“

  • Tri prasiatka

    Tri prasiatka

    Rozprávku O troch prasiatkach poznáme asi všetci. Tri veselé, smelé a bezstarostné prasiatka, ktoré by sa len hrali, zabávali a jedli. Naučiť ich niečo nové je riadna fuška.

    Do tried s viacnásobným postihnutím v ročníkoch 1.-4 sme príbeh o prasiatkach začlenili do vyučovania. Prostredníctvom grantu Slovenských elektrárniNadácie Pontis sme získali finančné prostriedky vo výške 1200,- za ktoré sme zakúpili interaktívny dataprojektor a držiak dataprojektora na stenu. Pomocou aktivít projektu sme zapojeným triedam s viacnásobným postihnutím obohatili vyučovanie a umožnili sme žiakom aby získali pozitívne skúsenosti, radosť z práce a učenia, rozvíjali si schopnosť komunikovať a boli motivované k nadobúdaniu nových vedomostí a poznatkov.

    Aktivity v rámci projektu sme realizovali v mesiaci október 2021, no keďže práca s interaktívnym systémom sa nám veľmi  osvedčila deťom sa takýto spôsob výučby zapáčil, v aktivitách pokračujeme aj naďalej. S projektom sme oboznámili aj kolegyne nezapojených tried a rodičov žiakov, zorganizovali sme Metodický deň, plný postrehov, fotografií a ukážok práce s dataprojektorom.

    Sme radi, že Slovenské elektrárne a Nadácia Pontis podporujú vzdelávanie žiakov so špeciálnymi potrebami, vďaka čomu my, učitelia špeciálnej školy, môžeme odovzdať deťom poznatky spôsobom, ktorý je pre ne najlepší. Hrou a zážitkom.

  • Triedenie odpadu

    Triedenie odpadu

    Environmentálny projekt  Triedim, triediš, triedime, nielenže vítame v našej škole, no považujeme za našu povinnosť sa doňho i aktívne zapojiť. Projekt sa zameriava na triedenie a separáciu najčastejšie sa vyskytujúcich komodít, ktorými je plast, nápojový kartón, papier, batérie. Edukáciu v tejto oblasti zabezpečujú informačné tabule a sety na triedenie, ktoré sú umiestnené priamo v triedach, alebo chodbách školy, pribudli špeciálne farebné tašky. Školáci do nich triedia odpad a zároveň sa učia o dôležitosti takéhoto prístupu k životnému prostrediu. Cieľom je učiť budúce generácie, ako správne nakladať s odpadom a podporiť budovanie návykov smerujúcich k ochrane životného prostredia. Vzdelávame  a pripravujeme deti a mládež nielen na odbornosť, ale aj na každodenný život. K takýmto praktickým zručnostiam patrí aj vybudovanie návyku na triedenie odpadu tak, aby sa stalo prirodzenou súčasťou ich života.               

    Triedenie odpadu by sa malo postupne rozširovať zo školy aj do rodín. V tejto oblasti je užitočné organizovať aj jednorazové školské zbery rôznych druhov odpadov, ktoré žiaci / študenti budú nosiť z domácností (napr. zber papiera, tetrapakov, monočlánkov atď.). Tieto zbery sa už budú priamo dotýkať nielen študentov, ale aj ostatných členov domácnosti a pomôžu vytvoriť a upevniť návyky v triedení.                                                    Primárnym cieľom projektu je naučiť žiakov separovať odpad, vytvoriť u nich návyky  a pozdvihnúť ich environmentálne povedomie a zároveň zapojiť do enviromentálnych aktivít rodičov a priateľov našej školy.                                                  

  • Soľná jaskyňa

    Soľná jaskyňa

    Vedeli ste, že v Leviciach máme soľnú jaskyňu? My sme sa to dozvedeli nedávno, hoci jaskyňa je v prevádzke už dva roky.

    Soľná jaskyňa v Leviciach je jedinečná.  Zostavená je z vysokokvalitnej soli z Praidu (Rumunsko), ktorá sa radí medzi celosvetovú špičku. Je jednou z najlepších solí sveta a obsahuje vysoké množstvo minerálnych látok.

    45 minuté posedenie v jaskyni , sa vyrovná 3 dňovému pobytu pri mori a vdychovanie tejto soli má blahodárne účinky na zdravie a to pri problémoch ako sú: Ochorenia dýchacích ciest, Srdcovo-cievne ochorenia, Kožné ochorenia, Ochorenia tráviaceho systému, Alergie...

    Pobyt v jaskyni , pomáha odbúrať aj stres a znižuje riziko depresie .

    Žiaci našej školy, v rámci hodín Telesnej a športovej výchovy začali využívať blahodárne účinky inhalačnej terapie. Veľmi sa im tam páči a tešia sa na ďalšie stretnutia.

  • Poďakovanie

    Poďakovanie

    Náš školský časopis Špecko zahájil v tomto školskom roku už štvrtý ročník svojej úspešnej existencie. K čitateľom sa dostáva každý mesiac a mapuje všetky významné udalosti našej školy. Obsahuje pravidelné aj občasné rubriky a množstvo fotografií. Okrem toho prináša aj pobavenie – vtipy, hádanky, maľovanky, riešenie krížoviek a hlavolamov. Každý si v ňom nájde niečo, čo ho zaujme. Príspevky do každého čísla posielajú zamestnanci našej školy.

    Prvé číslo vyšlo v septembri v školskom roku 2018/2019. Ako vidno už na prvý pohľad - časopis prešiel od svojho vzniku poriadny kus cesty a „dozrel“ po formálnej aj obsahovej stránke. Od jeho zrodu ho vedie pani učiteľka Mgr. Miroslava Minárová, ktorej patrí veľké poďakovanie za jej svedomitú prácu. Príprave časopisu venuje množstvo svojho voľného času a vždy prichádza s novými kreatívnymi nápadmi, ako zaujať čitateľov. Každý mesiac si ho kupujú nielen zamestnanci našej školy, ale aj žiaci a ich rodičia. Približuje čitateľom pestrý a bohatý život našej školy, čím ju úspešne reprezentuje na verejnosti. 

    Poďakovanie patrí aj tlačiarni a kníhviazačstvu Garmond Nitra, ktorá nám časopis – za veľmi prijateľných podmienok a vo vysokej kvalite – každý mesiac tlačí a zasiela.

    Milý časopis, prajeme Ti aj do budúcnosti veľa pútavých článkov a nadšených čitateľov, ktorí každý mesiac netrpezlivo čakajú na nové číslo.

strana:

Kontakt

  • Spojená škola internátna, Z. Nejedlého 41, Levice s organizačnými zložkami ŠZŠ s MŠ internátna, Z. Nejedlého 41, Levice, ZŠ s MŠ pri ZZ, Ul. 29.augusta 1, Levice a Praktická škola
    Z. Nejedlého 41, 934 01 Levice
  • ekonomické oddelenie : 036/ 631 20 72

    riaditeľka, zástupkyne, tajomníčka školy : 036/ 622 66 20


    Ul. 29.augusta: 036/631 56 02

    Požiarnicka ul.: 036/622 45 32


    Email školy: ssilevice@skolalevice.sk

Mapa